Районний фестиваль народних промислів та народної творчості Ужанської долини «Березнянський ярмарок»

 

20180715 14403515 липня 2018 р. у Малому Березному відбувся  районний фестиваль народних промислів та народної творчості Ужанської долини «Березнянський ярмарок»
Заходи фестивалю тривали на стадіоні в с.Малий Березний. 20180715 155300 2
Фестиваль проведено в рамках проекту: «Промоція культури Карпат через проведення етнофестивалів «Карпатія» в Старосамбірському районі Львівської області та «Березнянський ярмарок» у Великоберезнянському районі Закарпатської області» за підтримки Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна»
Організатором фестивалю були «Агенція регіонального розвитку та європейської інтеграції Великобрезнянської районної ради», за сприяння Великоберезнянської районної ради та Великоберезнянської районної державної адміністрації.
Голова Великоберезнянської районної ради Ярослав Шукаль повідомив, що у липні 2016 року почав проводитися фестиваль, який є продовженням та показом традицій, культури, духовної спадщини району.20180715 145743
У фестивалі прийняли участь художні колективи району, артисти з Словаччини, Польщі, а також гості з Старосамбірського району, Свалявського району, Добропільського району Донецької області.  В рамках фестивалю діяла і виставка-продаж творів декоративно-прикладного мистецтва народних умільців: вишивка, дерев’яні роботи, сувеніри, художні полотна, тощо. Гості та учасники фестивалю мали змогу скуштувати смачні закарпатські страви та насолодитися віртуозними виступами учасників художньої самодіяльності. Виступив на фестивалі і спеціально запрошений відомий закарпатський гурт Vandor. На завершення свята відбулося запалення ватри.

 

 

 

 

 

 

Т У Р И З М  І  Р Е К Р Е А Ц І Я

 

Набуває розвитку туристичний і рекреаційний бізнес. Популярними є наявність на території району туристично-рекреаційних об’єктів: на околиці села Кострино “Дубовий гай”, гірськолижна база “Красія”; готель «Верховинський двір», гірськолижна база «Ужок ГЛБ»; село Вишка пансіонат «Урочище», база відпочинку «Олімпія Красія» та понад 20 приватних будинків для прийому туристів. Гості району можуть зупинитися у готелі на залізничному вокзалі райцентру. Виробників, підприємців, ділових людей обслуговують відділення таких банкових установ: Ощадбанку, Приватбанку та Комінвестбанку.
Розвиткові туристичного бізнесу сприяє відкриття у 1995 році державного митного переходу “Малий Березний” на кордоні з Словаччиною. Пожвавився взаємний обмін товарами, налагодилися спільні виробництва і партнерства.
У 1866 році у центрі Великого Березного було закладено парк площею 2.5 га. Реліктові дерева були висаджені у 1906-1910 рр. при сприянні голови окружкому Івана Блажовського. Понад 250 рідкісних видів дерев ростуть у цьому екзотичному рукотворному пам’ятнику природи. Зокрема тут збереглися такі екзоти, як гінко дволопатне, псевдотсуга Мензіса, тсуга канадська, туя гігантська, черешчатий та скелястий дуби. Деякі дерева знаходяться під загрозою зникнення, а сам парк вимагає благоустрою.
На початку 20 ст. у селах району були притулки для туристів, а в Ужку на базі мінеральних джерел діяли два санаторії з 30 купальнями, військова лікарня і 5 вілл на 60 ліжок. Під час першої світової війни усе було зруйноване. Однак і в часи буржуазної Чехословаччини вчені вивчали природу району, проводили тут різні досліди.
Надзвичайно мальовничі краєвиди, унікальні праліси дозволили значну територію навколо села Стужиця оголосити частиною міжнародного (Словаччина, Польща, Україна) біосферного заповідника “Східні Карпати”. Вчені, екологи закладали тут дослідні проби, намагалися захистити від людського втручання букові праліси на горах Кремінець та Яворник. У 1995 році завдяки зусиллям вчених і екологів краю територія біосферного заповідника була оголошена ландшафтним парком “Стужиця”. З 1997 року створено його дирекцію, яку очолив Василь Копач. Тут працювали представники Корпусу Миру США, а проводили семінари вчені-природодослідники багатьох зарубіжних країн. Найбільший науковий інтерес представляють для сучасних біологів збережені у природному середовищі унікальні червоні лишайники, яких дуже мало на планеті і які давно занесені у Червону Книгу.
У вересні 1999 року територію ландшафтного парку було збільшено до 39.125 тис. кв. кілометрів, а Указом Президента України надано статус Національного природоохоронного парку. Тепер Ужанський національний парк справжня лабораторія дослідників Карпатських лісів. Тут проектується розвиток екотуризму, у якому зацікавлені і словацька та польська сторони.
Чудові зони відпочинку знаходяться вздовж річок Уж та Лютянка, хребта гори Яворник та біля гірських потоків.

 

туристичнв маршрути